Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak vybrat vyšívací stroj ?

Rozdělení vyšívacích strojů
Vyšívací stroje je možno zařadit do třech základních skupin: 
Domácí vyšívací stroje
Hobby vyšívací stroje jsou určeny pro příležitostné vyšívání na rozešité díly. Mají plochý stůl, omezenou rámečkovou výbavu a tak neumožňují vyšívat na všchny typy výrobků a tvarů, jako jsou například čepice. Vyšívací plocha těchto strojů je relativně malá, jsou vybaveny pouze jednou jehlou, tzn. mohou vyšívat jednou barvou bez výměny nitě. Pokud je požadavek na větší počet barev na jedné výšivce, je třeba po vyšití jednoho barevného segmentu výšivky stroj zastavit, použitou nit nahradit nití jiné barvy a pokračovat ve vyšívání. Stroje jsou osazeny jehlami pro domácí šicí stroje se zbroušenou ploškou na upínacím dříku jehly. Výběr jehel pro tyto stroje je tudíž poměrně úzký čímž se zužuje i spektrum výšivek, které tyto stroje umožňují, tzn. zpravidla na tkané a nepříliš silné materiály a úplety. Tyto stroje neumožňují instalovat přídavné aparáty pro našívání flitrů, našívání kordu, vyšívání vrtaných vzorů, laserového řezacího aparátu apod. V naší nabídce jsou vyšívací stroje značek Brother a Janome. Některé modely této kategorie vyšívacích strojů jsou přechodovým typem mezi technologií hobby a poloprůmyslovou. Mají sice pouze jednu jehlu, ale větší vyšívací plochu prakticky totožnou s poloprůmyslovým vyšívacím strojem. Vybrané stroje v sobě integrují stroj vyšívací i stroj šicí.

Při samotném nákupu domácího stroje je tedy nutné zohlednit následující parametry:
  • Velikost vyšívací plochy
  • Zda bude stroj sloužit jen pro vyšívání nebo i pro šití
  • Zda je ve stroji integrována databáze motivů (za předpokladu že nebude využíván programovací software)
Domácí vyšívací stroj

Poloprůmyslové vyšívací stroje
Poloprůmyslové vyšívací stroje jsou zařízení jednoúčelová, určená pouze pro vyšívání. Hodí se pro domácí využití s nároky na vyšší kvalitu a variabilitu výšivky a pro uživatele, zvažující podnikání v oblasti strojního vyšívání. Jejich stůl je spouštěcí, tzn. je možno vyšívat trubkové tvary (trička, čepice), vyšívací plocha je středně velká (300x200 mm) a jsou vybaveny větším počtem jehel (v případě námi dodávané technologie 6 až 10 jehel). Používané jehly jsou klasické pro domácí šicí stoje. Mají masivnější konstrukci oproti strojům typu hobby, takže snáší provoz i v počtu několika hodin denně avšak nejsou vybaveny masivním stavcem pro přenášení setrvačných sil. Instalace přídavných aparátů pro našívání flitrů, kordu, laserového řezacího aparátu na těchto strojích možné není. Základní výbava těchto strojů je ve většině případů velmi malá a tak při případném dokoupení dalšího příslušenství bývá cena mnohdy stejná jako u strojů průmyslových. Pokud je tedy zvažováno občasné vyšívání menších sérií a kusových zakázek v oblasti domácí i reklamy, je takový stroj ideální pro začátečníka.
 
Poloprůmyslový vyšívací stroj

Průmyslové vyšívací stroje
Průmyslové vyšívací stroje jsou masívní konstrukce, určeny pro třísměnný provoz, vhodné pro podnikatele v oblasti výroby strojních výšivek. Mají velkou vyšívací plochu, min. 360x500 mm, spouštěcí stůl umožňující vyšívat trika, mikiny a čepice. Jsou vybaveny zpravidla 15 jehlami. Jehly jsou speciální, určeny vysloveně pro výrobu strojních výšivek (viz. samostatná kapitola „Jak vybrat jehlu“). Konstrukce těchto strojů, jejich elektronika a softwarové vybavení umožňuje instalaci přídavných aparátů pro našívání flitrů, kordu, výrobu vrtaných vzorů, přídavného laserového řezacího aparátu a širokého spektra upínacích elementů mechanických i pneumatických pro rychloupínání tuhých usní, batohů a dalších náročných materiálů, které na hobby a poloprůmyslových vyšívacích strojích vyšívat nelze. V naší nabídce z této kategorie vyšívacích strojů jsou stroje TAJIMA. 
 
 
Průmyslový vyšívací stroj

Závěr
Pokud tedy zvažujete příležitostnou výrobou malé výšivky na rozešitý díl pro vlastní spotřebu, doporučujeme pořídit stroj domácí kategorie. Pokud budete požadovat vyšívání i na čepice a trička více barvami a zvažujete budoucí podnikání v oblasti výroby strojních výšivek, doporučujeme stroj poloprůmyslový. V ostatních případech doporučujeme stroj průmyslový.

Pokud ke svému rozhodnutí potřebuje více informací, rádi Vám zmíněné technologie předvedeme v našem prezentačním středisku (po předchozí telefonické dohodě).

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: TAMA Bohemia, s.r.o., Na Vyhlídce 437, Osnice 252 42
Doporučujeme:CenyZboží.cz, Naakup.cz, Inzerce zdarma ,Obchody , Partneri,Výměna odkazů, Kancelářské potřeby, Svítidla, Šicí stroje , TAPETY NA ZEĎ, Vyšívání Brno Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

JavaScript musí být povolen