Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak vybrat vyšívací software ?

Výběr vhodného software pro programování vyšívacího stroje je velmi často podceňován. Je nutné si uvědomit, že vzhled finální výšivky a potřebný strojní čas ovlivňuje nejen samotný vyšívací stroj, ale především vyšívací program. Před nákupem a rozhodnutím, jaký software vybrat, je nutné si zodpovědět několik otázek:

Jaké stroje a technologie budou se software programovány ?
Dle této otázky je možné software rozdělit do dvou kategorií:

Průmyslové profesionální aplikace
 - tyto produkty slouží nejen pro programování běžných strojů a technologií, ale umožňují programovat i speciální technologie, jako je flitrování, tamburování, kamínkování, kombinace s laserovým řezáním a gravírováním a mnohé další. Vyznačují se i lepší kvalitou generování stehů a širšími možnostmi nastavení parametrů jednotlivých objektů.

Aplikace pro domácí a poloprůmyslové použití
- tyto produkty slouží pro programování běžných technologií vyšívacích strojů s vázaným stehem

Pokud bude software využíván pro běžné výšivky a motivy, není kladen důraz na podporu specielních technologií a není ani předpoklad budoucího průmyslového využití, je vhodné zvolit software levnější kategorie pro domácí a poloprůmyslové použití.

Jaké motivy a vzory budou na software vytvářeny ?
Každý zákazník klade na software naprosto odlišné nároky. Jeden vyžaduje programování jednoduchých textů, případně kombinaci textů s hotovými vzory, jiný naopak vytváří vzory složitější, programuje na zakázku znaky, loga a podobně. Pokud tedy budou vytvářeny vzory jednoduché, kombinace textů a hotových vzorů, jednoduché módní motivy a podobně je doporučeno zvolit software jednodušší který (pokud možno) obsahuje integrovanou databázi hotových vzorů a umožňuje importovat bitmapové obrázky jako předlohu pro programování. Pokud budou programovány znaky, loga a komplikovanější motivy, bude pravděpodobně vhodnější zvolit software se silnější podporou vektorové grafiky a s možností importu grafických předloh. V takovém případě není doporučeno šetřit a vybrat software dražší.
 
Podpora importu vektorových předloh ?
Import vektorových předloh je velmi důležitý, pokud budou vytvářeny programy typu logo a znak, kde zdrojovým souborem je předloha v křivkách. V takovém případě odpadá nutnost ručního překreslení obrázku. Objekty je možné naimportovat, upravit a doplnit technologicé informace včetně stehování. V takovém případě je však nutné, aby importované křivky měly zachovány počet bodů a kvalitu křivky. V opačném případě dochází k častým deformacím tvaru, snížení kvality grafiky a náročnost na úpravu je složitější než manuální tvorba nové křivky. Většina grafických aplikací (Corel, Adobe Illustrator, ...) dnes využívá Bezier křivky a proto je doporučeno využívat vyšívací software s plnou podporou BEZIER křivek.

Kvalita generování stehů
Mnoho uživatelů při nákupu software zohledňuje pouze dva parametry a tím je cena a funkcionalita. Třetím, neméně důležitým parametrem je kvalita generování stehů, které má zásadní vliv na kvalitu výšivky. Tento parametr není bohužel na první pohled na software vidět, ale je poznat při vyšití vzoru na stroji. O kvalitě generování stehů je vhodné se před nákupem poradit s prodejcem a případně si software nechat předvést.
 
Školení, kurzy, prezentace ?
Pokud se uživatel naučí ovládat všechny funkce software, neznamená to, že umí vytvořit program pro vyšívací stroj. Programátor stroje určuje nejen finální vzhled výšivky, ale má i zásadní vliv na ekonomiku výroby a strojový čas potřebný na vyšití jednoho kusu. Při tvorbě programu je nutné zohlednit i celou řadu parametrů jako jsou hustoty stehů, podstehování, kompenzace a mnohé další a to vždy v závislosti na typu materiálu, který bude vyšíván. V praxi je dnes naprosto běžné, že stejný motiv který se vyšívá například na tričko má úplně jiné parametry než vzor na kepr a podobně. Z tohoto důvodu jsme pro naše zákazníky připravily školící středisko s širokou nabídkou školení a kurzů včetně možnosti prezentací jednotlivých softwarových produktů.

NAŠE DOPORUČENÍ:
Pokud zvažujete software pro základní programování, s intuitivním ovládáním, integrovanou databázi motivů, kvalitní generování stehů a širokou funkcionalitu s možností školení a kurzů, doporučujeme software PERLA 8800S

Pokud zvažujete software poloprofesionální s kvalitním generování stehů, podporou vektorové grafiky s možností importu vektorových předloh, doporužujeme software PRIMA Craft Elite

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: TAMA Bohemia, s.r.o., Na Vyhlídce 437, Osnice 252 42
Doporučujeme:CenyZboží.cz, Naakup.cz, Inzerce zdarma ,Obchody , Partneri,Výměna odkazů, Kancelářské potřeby, Svítidla, Šicí stroje , TAPETY NA ZEĎ, Vyšívání Brno Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

JavaScript musí být povolen