Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak vybrat vhodnou jehlu ?

Jehly pro vyšívání nabízíme ve dvou základních kategoriích:
Jehly pro stroje poloprůmyslové a stroje hobby, které mají broušený upínací element. Tyto jehly mají upínací element totožný s jehlami pro domácí šicí stroje, tzn. upínací element má zbroušenou plošku. Výběr těchto jehel je tudíž na jednu stranu velmi jednoduchý (ta jehla, kterou konkrétní materiál šijeme, bude použita i pro vyšívání na tomto materiálu), na druhou stranu je ale spektrum nabídky jehel úzké.
 
Jehly pro vyšívací stroje průmyslové (z důvodu nezbroušeného upínacího elementu nelze použít pro stroje domácí a poloprůmyslové). U těchto jehel je upínací element válcového tvaru, nezbroušený. Zde je sortiment nabídky výrazně širší. U těchto jehel rozlišujeme:
 
  • materiál, ze kterého je jehla vyrobena
  • typ hrotu jehly
  • sílu jehly
  • délku hrotu jehly
 
Podle uvedených kritérií je nabídka jehel následující:
 
Jehly ocelové se špičatým hrotem, značí se NY, nabízeny v sílách 60/8, 65/9, 70/10, 75/11, 80/12 a 100/18
Jehly ocelové s kulatým hrotem, značí se NY SES, nabízeny v sílách 60/8, 65/9, 70/10, 75/11
Jehly ocelové s kulatým hrotem značené NY SUK, nabízeny v sílách 60/8, 65/9, 70(10
Jehly titanové se špičatým hrotem, značí se PVD NY, nabízeny v sílách 65/9, 70/10, 75/11, 80/12
Jehly keramické se špičatým hrotem, značí se CM NY, nabízeny v sílách 60/8, 65/9, 70/10, 75/11, 80/12
Jehly keramické s kulatým hrotem, značí se CM NY SES, nabízeny v sílách 60/8, 65/9, 70/10, 75/11
Jehly dimantové se špičatým hrotem, značí se DLC NY, nabízeny v sílách 65/9, 70/10, 75/11.
Jehly ocelové se špičatým zkráceným hrotem, značeny WKH, nabízeny v sílách 65/9, 70/10, 75/11
Jehly titanové poznáme podle zlatého pruhu na obalu, jehly keramické podle stříbrného pruhu na obalu.
 
 

Jak vybrat vhodnou jehlu

 
Pro vyšívání na klasické tkané materiály a čepice budeme používat jehly ocelové se špičatým hrotem v síle 75/11 při vyšívání standardní nití síly 120d/2. Na menší písmena či jemné kontury použijeme jehlu tenčí. V extrémním případě (jehla 60/8) však standardní nit120d/2 nebude ouškem jehly procházet hladce a budeme muset zvolit nit tenčí 75d/2. Stejně tak i při vyšívání nití silnou 150d/2 budeme muset volit jehlu silnější, zpravidla 80/12.
 
Na úplety ze standardních materiálů, které nemají tendenci absorbce statické elektřiny, budeme volit jehlu ocelovou s kulatým hrotem SES (jemné úplety, SES je kulatý hrot s menším zaoblením) nebo SUK (hrubší úplety, SUK je střední velikost zaoblení hrotu).
 
Na úplety s materiálů přijímajících statickou elektřinu, zejména elastické syntetické úplety, budeme volit jehlu keramickou s kulatým hrotem menším či větším podle hrubosti úpletu, tzn. jehlu CM SES.
 
Na velmi tvrdé materiály budeme volit jehlu titanovou typu PVD.
 
Na materiály s nátěrem z jedné nebo obou stran (technické textilie), které mají při vyšívání tendenci generovat odpad, navíc nabitý statickou elektřinou (tento odpad se lepí do ouška jehly), budeme volit jehlu keramickou s odolností proti absorbci statické elektřiny. Z tohoto hlediska je ještě lepší jehla diamantová (není samozřejmě celá z diamantu, nýbrž diamantový prach je aplikován pouze na povrchu jehly), která má ještě lepší antistatické vlastnosti, jehla je však nákladnější než jehla keramická.
 
Při vyšívání materiálů, které nemají rovný povrch a při vyšívání mají tendenci tvořit různá zvlnění, použijeme jehlu se zkráceným hrotem, tzn. typu WKH.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: TAMA Bohemia, s.r.o., Na Vyhlídce 437, Osnice 252 42
Doporučujeme:CenyZboží.cz, Naakup.cz, Inzerce zdarma ,Obchody , Partneri,Výměna odkazů, Kancelářské potřeby, Svítidla, Šicí stroje , TAPETY NA ZEĎ, Vyšívání Brno Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

JavaScript musí být povolen