Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak objednávat nitě ?

V úvodu je třeba zdůraznit, že na vyšívacím stroji nelze používat klasické nitě šicí. Vyšívací nit má své specifické vlastnosti, a je charakeristická převevším dvojím levým zákrutem. Klasická šicí nit nedokáže generovat dokonalý steh a může činit problémy i při odstřihu.
 

Horní nit

Vyšívací nitě podle použitého materiálu rozeznáváme jako 100 % viskózové a 100 % polyesterové. Námi dodávané vyšívací nitě v obou kvalitách jsou testovány podle systému Eko-Tex, tzn. Jsou zdravotně nezávadné. V případě potřeby rádi na vyžádání zašleme certifikáty poštou nebo emailem.
 
Viskózová nit je měkká, ideálně se přizpůsobuje vyšívanému materiálu a dokáže tudíž generovat nejkvalitnější výšivku. Je i šetrná k vyšívacímu stroji, tzn. životnost chapače, vodičů nití i odstřihových mechanismů. Námi dodávané vyšívací nitě v provedení 100 % viskóza lze i prát při teplotách 95 stupňů celsia bez problému v klasických pracích prostředcích, neobsahujících optická zjasňovací činidla na bázi chlóru. Slabinou viskózové nitě je problém při praní v pracích prostředcích obsahujících chemická belidla na bázi chloru (SAVO), kdy nit může změnit odstín. Nečiní však problémy při žehlení.
 
Polyesterová nit je tvrdší, má někdy tendenci tvořit smyčky na vodičích nití, nepřizpůsobuje se ideálně vyšívanému materiálu a zkracuje životnost některých komponent vyšívacího stroje, jako jsou vodiče nití a odstřihové mechanismy. Mají však jednu pozitivní vlastnost-mohou se prát i v chlóru. Slabinou je však menší odolnost proti žehlení při vysokých teplotách.
 
Dalším důležitým parametrem pro výběr nitě je jejich síla. Klasicky dodáváme nitě o síle 120d/2. V provedení černé a bílé i nitě silnější, tzn. 150d/2. V základních odstínech se však dodávají i nitě slabé, pouze v provedení viskóza, a to 75d/2. Slabé nitě jsou ideální pro vyšívání drobných detailů nebo písmen. Za určitých okolností lze s použitím slabé nitě vyšívat i písmenka o výšce 2.5 mm.
 
Barevná škála nití je zřejmá z nabídky. U hobby uživatelů vyšívacích strojů nebo u začínajících firem doporučujeme pořídit v první fázi činnosti tzv. základní sadu nití MARATHON, návin 1000 m, 100 % viskóza, 50 cívek základních odstínů, síla 120d/2. Tato sada slouží současně i jako vzorkovník barev, protože 50 odstínů zpravidla pro tuto kategorii uživatelů vyšívacích strojů postačí.
 
Speciálními nitěmi, které lze nalézt v naší nabídce, jsou nitě kovové (matalizované), melírové a fosforeskující (po nasvícení umělým i denním světlem ve tmě svítí).
 

Barevnice

Barevnice vyšívacích nití MARATHON našim stálým zákazníkům poskytujeme zdarma, je však podmíněná pravidelným ročním odběrem vyšívacích nití. Výroba barevnic vyšívacích nití je velmi nákladná a tak bohužel každému zákazníkovi barevnici poskytnout nemůžeme. Ideálním řešením je však zakoupení sady 50-ti vyšívacích nití, které mohou sloužit jako ideální barevnice. Jako orientační barevnici je možné použít i náš katalog případně si stáhnout barevnici v PDF formátu. V katalogu je u vybraných nití uveden PANTONE kód a je tedy možné vyhledávat i podle tohoto kódu. Je nutné si však uvědomit, že každý monitor barvy zobrazuje jinak dle nastavené teploty barev a kalibrace !
 

Spodní nit

Nabízíme dvě základní řady, a to nitě v provedení 100 % bavlna, barva režná, síla 7,4tex x 3 na klubu s návinem 34.000 metrů (z ní se potom navíjí nit na spodní cívku vyšívacího stroje) a nitě předvinuté polyesterové v provedení bílá (návin 180 metrů, síla 50d/2) a černá (návin 130 m, síla 75d/2). Tyto nitě mají vlastní dutinku a nemusí se tudíž převíjet, čili přímo se vkládají do chapače vyšívacího stroje.
 

Jak vybrat vyšívací nit ?

U vrchní nitě je prvním kritériem výběr materiálu nitě, a to v závislosti na požadované údržbě. Pokud není požadavek na praní v chlóru, jednoznačně vybereme nit viskózovou. Budeme-li prát v chlóru, použijeme nit polyesterovou. Budeme-li chtít vyšívat jemné kontury, zejména malá písmena, objednáme nitě slabé o síle 75d/2. Tyto nitě jsou však dostupné v omezenější barevné nabídce. U spodní nitě je snadnější používat nitě předvinuté. Zde je však třeba vyzkoušet odolnost při praktickémn žehlení. Polyesterová spodní nit je méně odolná při žehlení vysokými teplotami, nit bavlněná snáší i velmi vysoké teploty.Barvu nitě ztotožníme podle základní sady MARATHON.
 

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: TAMA Bohemia, s.r.o., Na Vyhlídce 437, Osnice 252 42
Doporučujeme:CenyZboží.cz, Naakup.cz, Inzerce zdarma ,Obchody , Partneri,Výměna odkazů, Kancelářské potřeby, Svítidla, Šicí stroje , TAPETY NA ZEĎ, Vyšívání Brno Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

JavaScript musí být povolen